top of page
План роботи  на 2015/2016 н.р.
 

У 2015/2016 навчальному році  члени міського методичного об’єднання вчителів біології, екології та природознавства, виходячи з результатів діагностування, структури методичної роботи з вчителями біології, екології та природознавства та моделі діяльності продовжують  роботу над реалізацією ІІ етапу науково-методичної проблеми «Підвищення професійної компетентності вчителя біології в умовах якісного впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».

Основними завданнями методичного об’єднання на 2015/2016 навчальний рік є:

  • впроваджувати в практику роботи зміст науково-методичної проблеми;
  • вивчати та аналізувати навчальні плани, програми, підручники, методичні розробки, інструкції, рекомендації до змісту, форм і  методів проведення уроку, позакласної роботи;
  • впроваджувати у практику досягнень психолого-педагогічної науки, прогресивного педагогічного досвіду;
  • організувати вивчення результатів втілення проблеми: анкетування, тестування вчителів, самоаналіз вчителем власної діяльності;
  • активізувати творчій потенціал кожного вчителя шляхом посилення самоосвітньої діяльності через поповнення та систематизації особистого портфоліо педагога.
  • використовувати інноваційні технології, найдосконаліші форми, методи та прийоми навчання учнів;
  • забезпечувати якісну підготовку учнівських команд до участі у обласних етапах Всеукраїнської олімпіади з біології та екології шляхом активізації позакласної роботи з обдарованими учнями, залучення їх до участі у різноманітних конкурсах, конференціях;
  • залучення вчителів до участі в конкурсах педагогічної майстерності, презентаціях педагогічних ідей, науково-дослідній роботі;
  • розвивати мережеву взаємодію між вчителями і учнями та учнів між собою

 

План роботи ММО вчителів біології, екології та природознавства

на 2016/2017 н.р.

         В умовах модернізації освіти пріоритетним завданням нашого методичного об’єднання стало створення сприятливих умов для розвитку педагогів, врахування їхніх інтересів, мотивів діяльності та потреб соціального розвитку. Знайшов своє практичне втілення в організації науково-методичної роботи науково-методичний проект «Підвищення ефективності професійного самовдосконалення педагогічних працівників у міжкурсовий (між атестаційний) період», який розроблений Харківською академією неперервної освіти. Це допомогло нам розробити і почати впроваджувати в роботу структуру методичної роботи з диференційованими групами вчителів біології, екології та природознавства, а також дало змогу наповнити її відповідним змістом навчання.

           Так, змістом навчання першої групи «Педагогів-початківців» визначена система знань із методики викладання біології, екології та природознавства, власне фахові знання та ознайомлення з «добрими практиками» (кращим досвідом). Ефективними формами роботи з молодим вчителем стали тематичні семінари, консультації досвідчених вчителів нашого методичного об’єднання з тем «Планування роботи вчителя», «Ведення шкільної документації», супервізія «Підготовка завдань для проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад», творчий звіт педагога-початківця «Мої педагогічні знахідки». Педагог-початківець Черкашина Л.Л. (ЗОШ №1)) брали участь у міській «Школі молодого вчителя».

          Зміст роботи для групи «Педагогів-фахівців» становить заповнення прогалин у професійній компетентності, впровадження перспективного педагогічного досвіду. Цікавими і результативними формами в цьому навчальному році стали такі форми як методичні студії взаємовідвідин і підтримки (Оболєнцева Т.О. - ЗОШ № 7, Криловецька Н.В. – ЗОШ № 6), участь у віртуальному педагогічному клубі, інтерактивне спілкування на тему «Особливості ДПА та ЗНО в навчальному році».

         Інформативне наповнення третьої групи «Педагогів-майстрів» пов’язали з новими знаннями, інноваційними процесами у викладанні біології, екології та природознавства, конструюванням нестандартних технологій. Творчому зростанню «Педагогів-майстрів» сприяв методичний бенефіс «Презентація досвіду роботи з науково-методичної теми», проведений у січні 2016 року вчителями Садченко А.Р. (ЗОШ № 6) та Горбунова Л.М.. (ЗОШ № 5).

             Отже, форми та методи, які використовуються в кожній із трьох груп, суттєво відрізняються, зокрема:

  • перевага традиційних форм і методів характерне для групи «Педагогів-початківців»;

  • активні форми та методи навчання під керівництвом керівника міського методичного об’єднання — для групи «Педагогів-фахівців»;

  • самостійний вибір форм і методів навчання — для групи «Педагог-майстер».

При цьому інтенсивне зовнішнє управління навчанням, характерне для першої групи, у другій і третій групах поступово набувають форми самоврядування, а організаторам навчання відводиться консультативна роль.

Як показала робота протягом цього навчального року, методична робота за розробленою структурою за варіативними групами суттєво підвищила ефективність процесу самоосвіти педагогічних працівників, дала змогу подолати розрив між запитами вчителів і їх задоволенням.

bottom of page